Mango&Orange Smoothie

poniedziałek, czerwca 24, 2013


Nie wiem czy na zewnątrz może być jeszcze bardziej cieplej. Mam nadzieję że nie, bo wtedy istnieje prawdopodobieństwo - delikatnie mówiąc/pisząc - że się rozpłynę. Na szczęście dookoła pełno owoców, z których możemy zrobić super-smaczne domowe lody, albo po prostu smoothie. Tak, to zdecydowanie dobry czas na smoothie. Superorzeźwiające i superowocowe. Najbardziej lubię w nich to, że niezależnie od tego czy mamy świeże owoce, czy jakieś resztki zamrożonych z ubiegłego lata, smakują po prostu świetnie. I wystarczy tylko, że gdzieś w zakamarkach naszej kuchni odnajdziemy mikser lub blender, poświęcimy kilka minut i smaczne, orzeźwiające smoothie jest gotowe.
Akurat pod ręką mieliśmy duże, dojrzałe mango, więc wystarczyło tylko wyskoczyć na targ po kilka pomarańczy, których ceny powoli stają się kosmiczne. Ale co tam; dla tego smaku warto!


MANGO & ORANGE SMOOTHIE.
1 duże, dojrzałe mango
1 duża pomarańcza
świeżo wyciśnięty sok z 2 dużych pomarańczy
2 łyżki brązowego cukru (opcjonalnie)
listki mięty (do ozdoby)

dodatkowo: blender / mikser


Jak zrobić?
1. Mango podziel na pół. Dokładnie usuń ze środka pestki i następnie obierz połówki ze skórki. Tak przygotowany owoc pokrój w kostkę
2. Pomarańczę (sztuk jeden!) obierz skórki i pokrój w kostkę
3. Z dwóch, dużych pomarańczy wyciśnij sok
4. Pokrojone owoce wrzuć do miski i zasyp dwoma łyżkami cukru brązowego (opcjonalnie)
5. Całość zalej sokiem z pomarańczy i zblenduj.
6. Schłódź w lodówce lub przelej do szklanek z lodem. Udekoruj listkami świeżej mięty i pij!Mango&Orange Smoothie dołącza do akcji:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Hej! Jesteś tu? No, powiedz coś..... :)